Vastupidavus

Vastupidavus

ROCKWOOL kivivill on väga efektiivne – seda oma suure õhusisalduse tõttu, mis on väljendatud mahuprotsentides, ning ebakorrapäraselt asetsevate kiudude tõttu, mis mõjutavad deformeerimisel painduvust ja stabiilsust.

Oma ebakorrapärase struktuuri tõttu paistab ROCKWOOL kivivill silma stabiilse kuju ja painduvuse poolest. Tänu nendele omadustele võib seda paigaldamise ajal suruda valmiskonstruktsioonide vahele.

Niiskuskindlus

ROCKWOOL kivivill ei märgu, st on hüdrofoobne materjal (vesi voolab kivivilla pinnalt maha ilma selle sisekihtidesse imbumata), ega ima niiskust ka ümbritsevast õhust. Tänu sellele säilivad kivivilla isolatsiooniomadused laitmatutena pikkade aastate jooksul. Kivivillaplaadid vastavad veeimavusnõuetele vastavalt standardile EVS EN 13162 „Ehituslikud soojusisolatsioonitooted. Tööstuslikult valmistatud mineraalvillatooted (MW). Spetsifikatsioon.“ Vastavalt standardile ei tohi lühiajaline (24 tundi) veeimavus osalisel sukeldamisel ületada 1000 g/m2. Kivivillaplaatide SUPERROCK veeimavus on kuni 500 g/m2, mis on allpool piirväärtust koguni 50% võrra.

Veeimavusnäitajad

ROCKWOOL kivivillatoodete veeimavus on ära toodud vastavussertifikaadis ning märgitud ka toote koodis sümbolitega WS või WL(P)

  • WS - lühiajaline veeimavus sukeldamisel
  • WL(P) - pikaajaline veeimavus sukeldamisel

Kivivill on difusioonile avatud materjal

ROCKWOOL kivivilla kiudude struktuur tagab veeauru täieliku läbilaskevõime. Seega väldite selle kasutamisel väliskonstruktsioonides niiskuse kogunemist hoone piiretesse, vähendate hallituse ja (või) seente tekkimise riski ning loote ruumidesse tervisliku ja meeldiva mikrokliima.

See kivivilla omadus näitab, et ROCKWOOL kivivill on parim materjal välisseintes kasutamiseks. Isegi juhul, kui puudub efektiivne ventilatsioon, eemaldub ROCKWOOL isolatsiooniga seina sisse soojal ajal kogunenud veeaur sealt kergesti. See on eriti oluline uute hoonete soojustamisel, kui niiskus betoontarinditest veel täielikult eemaldunud ei ole. Kivivill ei ole veeauru liikumisele takistuseks.

Kivi tugevus

Lisateave kivide ainulaadsete omaduste kohta meie toodetes.