Struktuur ja mõõtmete stabiilsus

Struktuur ja mõõtmete stabiilsus

Struktuur

ROCKWOOL kivivill on väga efektiivne – seda oma suure õhusisalduse tõttu, mis on väljendatud mahuprotsentides, ning ebakorrapäraselt asetsevate kiudude pärast, mis mõjutavad deformeerimisel painduvust ja stabiilsust.

Oma ebakorrapärase struktuuri tõttu paistab ROCKWOOL kivivill silma stabiilse kuju ja painduvuse poolest. Tänu nendele omadustele võib seda paigaldamise ajal toppida valmiskonstruktsioonide vahele.

Tootja soovituste kohaselt ei moodusta paigaldatud ROCKWOOL kivivill külmasildu ning säilitab kogu kasutusperioodil oma füüsikalised ja mehaanilised parameetrid.

ROCKWOOL kivivill ei muuda oma mõõtmeid, see võib muutuda ainult toodete erineva laiuse või väikeste lõikamise ebatäpsuste tõttu. Pakkimisel surutakse kivivilla kokku niipalju, et selle mehaanilised ja füüsikalised karakteristikud ei muutuks ja et pärast lahtipakkimist taastuks toodete paksus kogu pinna ulatuses.

Mõõtmete stabiilsus

Tänu oma suuremale tihedusele ja väiksemale deformeeritavusele suudab kivivill säilitada oma nominaalpaksuse ning seda ei ole vaja täiendavalt taastada. Kivivillatoodete mõõtmed ei tohi muutuda ka teatud ilmastikutingimustes ning paljude kasutusaastate jooksul. Seda omadust tähistab märgistus DS (70,90), mis on ära toodud toote vastavussertifikaadis.

DS (70,90) – ühe mõõtme muutus mitte üle 1%, pärast 48-tunnist hoidmist temperatuuril 70 +/- 2°C ning ümbritseva keskkonna niiskuses 90 +/- 5%.

Kivivillatoodete normatiivkõikumised ulatuvad -3 mm kuni +5 mm, elastsem struktuur aga võimaldab saavutada paremat haakuvust ka ebatasase pinnaga.

Kivi tugevus

Lisateave kivide ainulaadsete omaduste kohta meie toodetes.